Почетна Тагови Concours Mondial De Bruxelles

Таг: Concours Mondial De Bruxelles

Вкупно 22 награди за вината на „Тиквеш“ на натпревари во Британија,...

0
Дури 17 вина на „Тиквеш“ се наградени на годинешниот меѓународен вински натпревар – „International Wine Chalenge (IWC)”, кој по 36-ти пат се одржа во...