Почетна Тагови Constellation Brands

Таг: Constellation Brands

Во Канада ќе се прави првото пиво од марихуана во светот

0
Constellation Brands е компанија кога произведува некои од најпознатите пива во САД како Corona и Modelo. Компанијата сега инвестира 190 милиони долари во најголемиот...