1.8 C
Skopje
петок, февруари 3, 2023
Почетна Тагови Cooperative Intelligent Transport Systems

Таг: Cooperative Intelligent Transport Systems

Huawei ќе му конкурира на Teslа!

Huawei ја лансираше својата стратегија за производство на паметни автономни автомобили. Од компанијата истакнуваат дека гледаат прилика со помош на 5G/LTE-V технологија...

НАЈПОПУЛАРНИ