Почетна Тагови CoV-2 VUI 202012/01

Таг: CoV-2 VUI 202012/01

САД го потврди првиот случај на новата варијанта на КОВИД-19

0
Првиот случај на новиот и потенцијално позаразен сој на КОВИД-19 беше потврден во САД, изјавија властите на Колорадо. Здравствените власти потврдија дека има заразен...