4 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови COVAX

Таг: COVAX

Бил Гејтс уверува дека богатите земји ќе се вратат во нормала...

Бил Гејтс напиша дека луѓето кои живеат во побогати земји ќе го видат крајот на пандемијата и враќањето на нормалниот живот до...

Компанијата Pfizer се обврза да обезбеди 40 милиони вакцини за сиромашните...

Американската компанија Pfizer се обврза годинава да испорача 40 милиони дози вакцини против КОВИД--19 во согласност со напорите на Светската здравствена организација...

НАЈПОПУЛАРНИ