Почетна Тагови CoviVac

Таг: CoviVac

Русите почнаа со производство на третата вакцина пред да завршат клиничките...

0
Русија почна да ја произведува CoviVac, својата трета вакцина против КОВИД-19. Иако третата фаза од испитувањето уште е во тек, наскоро вакцината ќе биде...

Русите одобрија и трета вакцина против корона вирусот

0
Министерството за здравство на Русија регистрираше и трета вакцина против корона вирусот. Вакцината CoviVac ја произведе Федералниот истражувачки центар за истражување и развој ...