Почетна Тагови Creator

Таг: Creator

Во Сан Франциско ќе се отвори ресторан каде што роботи ќе...

0
Вашиот нареден сендвич веројатно ќе биде направен од робот. Стартапот Creator од Калифорнија направи машина која прави лепчиња, пече прескавици, става сос и прави...