Почетна Тагови CSL

Таг: CSL

Австралиската компанија CSL ќе произведува две потенцијални вакцини за КОВИД-19

0
Австралискиот биотехнолошки гигант CSL Limited, чии акции пораснаа за речиси 3%, вчера објави дека ќе произведува две потенцијални вакцини, а првите дози би требало...