Почетна Тагови CureVac

Таг: CureVac

Германската компанија CureVac доби заем од 75 милиони евра за производство...

0
Германската биотехнолошка компанија CureVac, која развива вакцина против корона вирусот, доби заем од Европската инвестициска банка во вредност од 75 милиони ерва за да...