Почетна Тагови Cybertruck

Таг: Cybertruck

Илон Маск планира да испрати уште еден автомобил во вселената –...

0
Кога Илон Маск го лансираше својот Tesla Roadster во вселената, имаше поделени мислења. Некои мислеа да тоа е генијално, додека други баш и не...

Погледнете како ќе изгледаат гаражите за камионетот Cybertruck на Илон Маск

0
Откако Илон Маск го претстави неговиот многу моќен камионет Cybertruck изгледа се отвори нова пазарна ниша. Дизајнерската агенција Lars Büro кога дознала дека каминетот...

Полицијата во Дубаи ќе ги вози иновативнитe Cybertrucks на Илон Маск

0
Tesla Cybertruck, иновативниот камионет на Илон Маск, дефинитивно ќе привлекува внимание додека се вози по улиците на најфутуристичкиот град на Обединетите Арапски Емирати. Од...

Илон Маск го претстави Cybertruck!

0
Неодамна Илон Маск го нарече нивниот пикап, кој тогаш уште не беше претставен, нивно најдобро возило досега, а вчера рано наутро и официјално го...