Почетна Тагови Cycloponics

Таг: Cycloponics

Париз доби уникатна подземна фарма за печурки и зеленчук

0
La Caverne е уникатна фарма за одгледување печурки, зачини и зеленчук под улиците на Париз. Се наоѓа во населбата Ла Шапел, а е во сопственост...