Почетна Тагови Daimler

Таг: Daimler

Mercedes се дели на две компании

0
Германскиот автомобилски гигант Daimler стартуваше со реструктурирање на бизнисот, кој подразбира поделба на Mercedes на две компании. Тоа значи дека одделот за автомобили Mercedes-Benz...