Почетна Тагови Dan Bus Company

Таг: Dan Bus Company

Израелска компанија ќе гради електрични патишта со безжично полнење

0
Развојот на електричните патишта со безжично полнење доби уште еден поттик напред. Компанијата Dan Bus Company од Тел Авив ги најави своите планови да...