Почетна Тагови Domovina Nikole Tesle

Таг: Domovina Nikole Tesle

(ГАЛЕРИЈА) Загрепчани први во Европа го видоа Tesla Model 3, еден...

0
Во рамки на проектот „Татковината на Никола Тесла“ („Domovina Nikole Tesle") во Загреб на Цветниот плоштад беше претставен најновиот модел на електричен автомобил на...

Европската премиера на најочекуваното возило во светот, Tesla Model 3, ќе...

0
Во рамки на проектот „Татковината на Никола Тесла“ компанијата E.v.a. Blue од Загреб во соработка со Град Загреб организира премиерно претставување на најочекуваниот автомобил...