Почетна Тагови Dragon Crew

Таг: Dragon Crew

Капсулата на SpaceX успешно ја заврши мисијата и слета во Атлантскиот...

0
Капсулата Dragon на SpaceX успешно ја заврши својата мисија до Меѓународната вселенска станцица и совршено слета во Атлантскиот Океан. Малку поцрнетата, но инаку неоштетена...

Вселенските патници на Маск успешно стигнаа до Меѓународната вселенска станица

0
Илон Маск има причини за славење. Неговата ракета со капсула за човечки екипаж успешно слета на Меѓународната вселенска станица и се спои на приватен...