Почетна Тагови Dubai Creek Tower

Таг: Dubai Creek Tower

Дубаи гради масивен облакодер кој во себе ќе содржи цел град

0
Облакодерот Dubai Creek Tower ќе биде висок 928 метри и во неговата основа ќе содржи цел град - во него ќе може да живеат...