Почетна Тагови EmCash

Таг: emCash

Дубаи ја лансираше првата државна криптовалута – emCash

0
Сите видови услуги во Дубаи наскоро ќе може да се плаќаат со emCash, односно криптовалутата со сопствен blockchain на чиј развој и имплементација работи...