4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови EpiVacCorona

Таг: EpiVacCorona

Москва објави дека руските вакцини се ефикасни и против британскиот сој...

Компаративно истражување покажа дека антителата создадени после вакцинирање со руските вакцини Sputnik V и EpiVacCoronа штитат и од британскиот сој на корона...

Русија објави дека втората руска вакцина е ефикасна 100%

Руската федерална служба за заштита на правата на граѓаните Ростпотребнадзор извести дека резултатите од првата и втората фаза од клиничките испитувања покажале...

НАЈПОПУЛАРНИ