Почетна Тагови EQC 400

Таг: EQC 400

Mercedes влезе во електричната ера

0
За Mercedes започна нова, електрична ера. Имено, овој германски производител на автомобили во Бремен, Германија, каде што се произведуваат C класата и GLC, почна...