Почетна Тагови Ernst & Young

Таг: Ernst & Young

Мате Римац: Добив понуда за откуп на мојата компанија!

0
Најуспешната хрватска претприемничка приказна веќе петта година по ред ќе биде наградена со тирулата Ernst&Young Претприемач на годината, а доделувањето на признанијата ќе се...

Прогласен Светски претприемач на годината, во конкуренција беше и Хрватот Мате...

0
Рубенс Менин, претприемач од Бразил, вчера беше прогласен за Светски претприемач на годината на церемонија во Монако која беше организирана од консултантската куќа Ernst &...

Париз го замени Лондон како најпопуларна дестинација за инвестирање во Европа

0
Лондон повеќе не е најатрактивната дестинација за странските инвеститори и е заменет од Париз, покажало истражувањето на консултантско-ревизорската куќа Ernst & Young. Ова се случува за...

Соларната енергија до 2021 година ќе креира 94.000 работни места во...

0
Според извештајот на консултантско-ревизорската компанија Ernst & Young Global Limited, работните места кои ги генерираат соларните извори до 2021 година ќе се зголемат на...