14 C
Skopje
вторник, јули 14, 2020
Почетна Тагови Euro NCAP

Таг: Euro NCAP

Пет ѕвезди од EURO NCAP за новата генерација на Volkswagen GOLF

Старт од соништата. Новиот GOLF го постигна највисокиот резултат во тестот за безбедност на Euro NCAP (Европската програма за проценка на нови автомобили)....

Новиот T-Cross доби пет ѕвезди во Euro NCAP тестовите

Новиот T-Cross има бројни системи за помош на возачот кои доаѓаат како стандард, кои претходно беа достапни само во повисоките категории на возила. Заедно...

Ford Focus со високи оценки од Euro NCAP поради технологиите за...

Euro NCAP, независното тело за испитување несреќи, високо го оцени новиот Ford Focus поради софистицираните технологии кои возењето го прават поудобно, посигурно и со...

НАЈПОПУЛАРНИ