4.8 C
Skopje
сабота, февруари 4, 2023
Почетна Тагови Face ID

Таг: Face ID

iPhone ќе можете да го отклучите и со маска на лице

Apple работи на надградба на iOS која ќе овозможи отклучување на iPhone преку Face ID дури и ако носите заштитна маска. Face...

Facebook додава препознавање на лице во Messenger

Поради дополнителна безбедност на корисниците Facebook ќе воведе Face ID во апликацијата Messenger. Девелоперката Џејн Манчун Вонг откри докази за воведување на...

Новите телефони на Apple ќе се отклучуваат со скенирање на лицето

Пред да го претстави новиот iPhone X имаше многу шпекулации за иднината на Touch ID технологијата кај телефоните на Apple. На крајот се случи...

НАЈПОПУЛАРНИ