17 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови GEW

Таг: GEW

Симона Чаминска: Глобалната Недела на Претприемништвото инспирира младите да влезат во...

Глобалната Недела на Претприемништвото (ГНП) претставува еднонеделна иницијатива која се случува истовремено во 170 земји ширум светот и поврзува над 10.000 партнери во активности насочени...

Долгиот список на експерти и компании кои гостуваат на GEW 2018...

Иновацијата не е лесна, но постојат модели кои можат да придонесат кон побрзо експериментирање и тестирање на нови продукти. Тоа веќе се случува во...

НАЈПОПУЛАРНИ