13.8 C
Skopje
недела, ноември 28, 2021
Почетна Тагови GPT-3

Таг: GPT-3

Што не очекува во 2021 година? Вештачката интелигенција ги кажа своите...

Вештачката интелигенција, барем засега, има предности и ограничувања. Додека, од една страна, е супериорна во анализата на големи количини податоци, никако не...

Британски The Guardian објави напис напишан од робот

The Guardian објави напис кој е целосно напишан од робот со цел да ги покаже можностите на роботите. Написот, всушност, е есеј...

НАЈПОПУЛАРНИ