20 C
Skopje
сабота, мај 30, 2020
Почетна Тагови Holm 15A

Таг: Holm 15A

Научници ја пронајдоа најголемата црна дупка во вселената досега

Астрономите очигледно не завршиле со откривање големи црни дупки во вселената за оваа година затоа што Киануш Морган со колегите од Институтот Макс Планк...

НАЈПОПУЛАРНИ