17.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови Huawei Women Developers

Таг: Huawei Women Developers

Huawei стартуваше глобална програма за жени девелопери

Huawei ја стартуваше својата програма Women Developers (HWD), чија цел е да се поттикнат жените девелопери на создавање апликации и алатки кои...

НАЈПОПУЛАРНИ