Почетна Тагови Ikea

Таг: Ikea

ИКЕА отвора мала градски продавници

0
Шведската компанија за мебел „IKEA“ ќе отвори продавници во мали градови во Велика Британија, специјализирани за кујнски мебел и производи, како гардероби. Значи, компанијата ќе...

Како ИКЕА ја искористи кралската свадба за своја промоција?

0
Кралската свадба минатиот викенд беше настан кој го следеше целиот свет, а многу брендови сакаа да го искористат тоа. И додека еден Хари веќе...

Почина човекот кој со својата IKEA го освои целиот свет

0
Денес ретко кој не поседува предмет купен од синџирот IKEA, но речиси никој не знае што означуваат иницијалите на IKEA. Првите две букви се...

Ikea ќе користи биоразградливи амбалажи од печурки

0
Познатиот производител на мебел Ikea ја разгледува можноста да започне да користи биоразградлив мицелиум кој доаѓа од печурки како дел од своите напори да...

IKEA лансираше несекојдневна кампања – ги повикува жените да уринираат на...

0
Најновата маркетинг кампања на Ikea е навистина несекојдневна. Шведскиот гигант знае дека дури и за најголем попуст на некој производ потребна е некоја впечатлива...

IKEA лансираше линија мебел за домашни миленици

0
Шведскиот гигант IKEA креираше линија мебел за домшани миленици наречена LURVIG и е наменета за највлакнестите членови на семејството. Мебелот беше дизајниран во консултација...

IKEA почна да продава кујнски прибор од автомати

0
За да ги потсети купувачите дека нивните производи можат да се најдат и да се купат во IKEA кога и да им притребаат, шведскиот...

Ikea направи внатрешна фарма каде растенијата растат трипати побрзо отколку во...

0
Ikea е позната своите маси, шанкови, шкафови итн. Сега производителот на мебел експериментира со производи кои на луѓето ќе им овозможат да јадат свежа...