Почетна Тагови Indiegogo

Таг: Indiegogo

Ова е првиот телефон во светот без копчиња и без ниеден...

0
Минатата недела две кинески компании кои продаваат паметни телефони открија два уреди кои имаат дизајни какви што не нудат ни Apple ни Samsung и...

Kickstarter или Indiegogo – која платформа за групно финансирање да ја...

0
Глобалната поврзаност е навистина прекрасно нешто особено кога сакате да започнете нешто иновативно, оригинално и ново. Многу иноватори денес се свртуваат кон т.н. crowdfunding...

Indiegogo отвори веб продавница за производите за кои се собирале пари

0
Една од најпопуларните платоформи за групно финансирање, Indiegogo, отвори своја веб продавница  Indiegogo Marketplace, каде што ќе се продаваат производите за кои се организирале...