Почетна Тагови International Wine Challenge (IWC)

Таг: International Wine Challenge (IWC)

Вината на „Тиквеш“ освоија 15 награди во Лондон 

0
Винарската визба „Тиквеш“ го повтори одличниот успех од минатите години, освојувајќи нови 15 награди за своите врвни вина на годинешниот меѓународен вински натпревар -...