Почетна Тагови ISS

Таг: ISS

Француско вино испратено во вселената да се види како созрева во...

0
Повеќе десетици шишиња врвно француско вино се испратени на Меѓунарoдната вселенска станица, но не за да го испијат астронаутите, туку за да се истражи...

Илон Маск на астронаутите од Меѓународната вселенска станица им испрати робот...

0
Американската вселенска компанија SpaceX денеска во вселената ја лансираше својата ракета Falcon 9, на која на астронаутите од Меѓународната вселенска станица им испрати храна,...

Русија гради луксузен вселенски хотел на вселенската станица ISS

0
Американските вселенски компании како што се Virgin Galactic наскоро со летови ќе водат туристи до работ на вселената, каде што ќе можат на неколку...