8.8 C
Skopje
петок, февруари 3, 2023
Почетна Тагови Kaspersky Lab

Таг: Kaspersky Lab

Касперски Лаб предупреди за нов вид хакерски напади

Нов тип хакерски напади може да користат туѓи смартфони за „копање” криптовалути. Тоа хакирање се нарекува „криптоџекинг” (упад во туѓ систем заради бизнис со...

Алатка која овозможува целосна контрола и безбедност врз онлајн идентитетот

Денес постојано се логираме некаде. Најчесто тоа е на Интернет на некој профил или на банкарска сметка за префрлање пари од сметка на сметка,...

Награди од 100.000 долари обезбеди Kaspersky Lab преку програмата Bug Bounty

Како дел од Глобалната иницијатива за транспарентност (Global Transparency Initiative), Kaspersky Lab ја проширува својата успешна програма Bug Bounty за наградување на секој што...

Бизнис корисниците мета на повеќе од 26% од ransomware нападите

Според најновиот извештај на Kaspersky Lab, процентот на бизнис корисници нападнати од ransomware во 2017 година се зголеми на 26,2% од 22,6% во 2016...

НАЈПОПУЛАРНИ