21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови Kia Motors

Таг: Kia Motors

Hyundai инвестираше 80 милиони евра во хрватскиот стартап Rimac Automobili!

Најпознатиот хрватски стартап, Rimac Automobili, ја договори досега најголемата инвестиција од своето основање и воедно најголемата инвестиција во некој хрватски стартап досега. Hyundai Motor...

НАЈПОПУЛАРНИ