Почетна Тагови Little Island

Таг: Little Island

Во Њујорк отворен парк кој „лебди“ над реката Хадсон

0
https://www.youtube.com/watch?v=kmzc8QHALA4 Лебдечки парк кој лежи на 132 бетонски тулипани над реката Хадсон беше отворен вчера во Њујорк како симбол за повторно родениот град после пандемијата,...