11 C
Skopje
вторник, мај 26, 2020
Почетна Тагови Madrid Central

Таг: Madrid Central

Мадрид забрани 32% од автомобилите во некои делови од градот

Минатиот петок стапија во сила новите контролни мерки за емисијата на штетни гасови од возилата во Мадрид. Тоа резултираше со намалување на сообраќајот во...

НАЈПОПУЛАРНИ