Почетна Тагови Maersk Tankers

Таг: Maersk Tankers

Данската компанија Maersk тестира технологија за користење на ветрот како погон...

0
Данската компанија Maersk тестира како може да се користи силата на ветрот како погонско гориво за придвижување на бродовите. Овој потег на компанијата се...