Почетна Тагови MakBot Pioneers

Таг: MakBot Pioneers

Македонските ученици од тимот MakBot Pioneers се претставија на FIRST Championship...

0
Учениците од тимот „MakBot Pioneers“ од 25 до 28 април ја претставуваа Македонија на меѓународниот натпревар по роботика FIRST Championship LEGO League во Детроит,...