Почетна Тагови Mate 20 Pro

Таг: Mate 20 Pro

Huawei бара кандидати за тестирање на новиот Android Q Beta

0
Одбраните кандидати ќе го тестираат новиот Аndroid Beta на Huawei Mate 20 Pro За време на овогодинешниот Google I / O, Huawei објави дека започнува...

Вештачка интелигенција ја доврши недовршената Осма симфонија на легендарниот композитор Шуберт

0
За вештачката интелигенција многу се зборува и додека некои сметаат дека веќе почнала да ги заменува луѓето, други истакнуваат дека главната разлика меѓу човекот...