8.4 C
Skopje
среда, февруари 19, 2020
Почетна Тагови Maveric

Таг: Maveric

ВИДЕО: Airbus го претстави авионот на иднината

Европскиот производител на авиони Airbus го претстави моделот за кој верува дека може да биде дизајн на иднината на патничките авиони.

НАЈПОПУЛАРНИ