Почетна Тагови MeTro

Таг: MeTro

Alibaba сака да го купи германскиот трговски синџир Metro

0
Кинескиот е-трговец Alibaba е во преговори со германски Metro за преземање на удел во кинескиот дел од трговскиот синџир, велат од Reuters. Разговорите уште...

Лепак за рани ги затвора раните за 60 секунди

0
Замислете некој да доживеал сообраќајна незгода и има повреди на белите дробови, кои се еден од најнежните органи на телото и најтешките за лекување....