29 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови Michelin

Таг: Michelin

Со овие револуционерни тркала нема да осетите ниедна дупка на пат

Maxion Flexible Wheel  се автомобилски тркала кои се навистина револуционерен изум. Тркалата се направени со користење на посебна технологија за апсорбирање на ударите од...

Aвтомобилите ќе добијат безвоздушни гуми од 2024 година

Michelin ги здружи силите со General Motors за од 2024 година да почне да произведува автомобили со безвоздушни гуми. Гумите, наречени Uptis, ќе имаат...

ВИДЕО: Овие автомобилски тркала се неуништливи

Овиe тркала може да возат по секаков терен, по некои од најлошите површини за возење. Компанијата Michelin одново го измисли тркалото. Со цел да...

Michelin најавува производство на супергуми

Барем тројца производители на хиперавтомобили тврдат дека се во состојба со своите автомобили да достигнат 482 км/ч, ама една „ситница“ ги спречува. Трите компании...

НАЈПОПУЛАРНИ