Почетна Тагови Mjösa Tower

Таг: Mjösa Tower

Во Норвешка заврши изградбата на највисоката дрвена зграда во светот

0
Минатиот месец зградата Mjösa Tower стана највисоката дрвена зграда во светот со 18 ката и висина од 85,4 метри. Веднаш по неа е дрвената...