Почетна Тагови Mobileye

Таг: Mobileye

Intel и VW стартуваат такси служба со автономни возила

0
Исраелската компанија Mobileye, која се наоѓа во сопственост на Intel, влезе во партнерство со Volkswagen за во Израел да го стартуваат сервисот MAAS (Mobility-as-a-Service),...