Почетна Тагови Morningsttar SOS

Таг: Morningsttar SOS

Американец направи пловечки дрон кој ќе спречи давење на децата

0
Ли Камбар од Феникс, Аризона, САД, направи дрон чија задача е да спречи потонување на децата. Станува збор за дрон наречен Morningstar SOS, кој...