Почетна Тагови Neurofeedback

Таг: neurofeedback

Инженер од Сплит направи игри кои лечат анксиозност и депресија

0
Сплитскиот инженер Марин Малетиќ, кој во емисијата RTL Direkt ја претстави neurofeedback терапијата, со која се вежба мозокот со цел намалување на фреквенциите кои...