Почетна Тагови NFC

Таг: NFC

Дебитна картичка со вграден скенер за отпечаток на прст почнува да...

0
Британската банка Natwest во април ќе почне да тестира нова NFC картичка за плаќање која има вграден сензор за отпечатоци на прст. Картичката ќе...

Корисниците на iPhone наскоро со мобилен телефон ќе можат да ја...

0
Компанијата Apple сака да воведе нова функција која на корисниците на iPhone ќе им овозможи со својот мобилен телефон да ја отклучат вратата од...

На Светското првенство во фудбал во Русија ќе се игра со...

0
Фудбалерите кои ќе учествуваат на Светското првенство во фудбал во Русија идната година ќе можат да играат со технолошки најнапредната топка во светот. Како...