Почетна Тагови Nokia 8110

Таг: Nokia 8110

Nokia го оживеа банана телефонот од легендарниот филм The Matrix

0
Во 1999 година Киану Ривс беше познат по својата улога на Нео во легендарниот научно-фантастичен филм The Matrix. Nokia, пак, беше најголем светски производител...