Почетна Тагови Nylon 6

Таг: Nylon 6

Новата линија облека на H&M ќе биде направена од најлонски отпад...

0
H&M прави се за да го одржи ветувањето дека до 2040 година сета нивна облека ќе биде „зелена“. Новата колекција на компанијата се вика...