9 C
Skopje
четврток, ноември 14, 2019
Почетна Тагови OneWeb

Таг: OneWeb

Првите шест сателити за 5G интернет стигнаа во вселената

Од Француска Гвајана успешно беше лансирана ракетата Arianespace Soyuz, која во вселената ги однесе првите шест од вкупно 650 сателити за Интернет кои ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ