8 C
Skopje
вторник, јануари 26, 2021
Почетна Тагови Ooho

Таг: Ooho

Британски стартап прави еколошка амбалажа направена од морска трева која може...

Луѓето произведуваат повеќе од 300 милиони тони пластичен отпад секоја година, од кои половина се пластика за еднократна употреба. Околу 26,8 милиони...

НАЈПОПУЛАРНИ