Почетна Тагови Pepper

Таг: Pepper

Стопанска банка и MasterCard ќе го претстават Pepper, интерактивниот хуманоиден робот

0
Стопанска банка АД – Скопје ја најавува утрешната посета на интерактивниот хуманоиден робот Pepper во Скопје, со цел да ги презентира предностита на оваа напредна...